תפריט
תפריט

איך תקדמו אתר וורדפרס בגוגל ללא ידע קודם?

pexels-photo-1229861

מדריך קידום אתר וורדפרס – ללא צורך בניסיון קודם

אני יודע – תמיד חלמתם לפתוח בלוג משלכם או להקים אתר לעסק שלכם, אבל לא היה לכם מושג איך לעשות את זה. בעבר, היינו חייבים לקחת בונה אתרים מקצועי שיבנה לנו אתר, וגם לשלם על זה לא מעט כסף. אבל היום? כל אחד יכול לבנות אתר בעצמו, בקלות ובמהירות, גם אם זו הפעם הראשונה שהוא עושה דבר כזה. הפלטפורמה לבניית האתרים של וורדפרס מאפשרת בניית אתר מהירה, איכותית ויעילה, וזאת באמצעות תבניות קיימות, אלמנטים זמינים וערכות מוכנות.

אבל עם כל היתרונות של וורדפרס, האפשרות לבנות אתר בזול ובמהירות גם יצרה מצב שבו יש מאות אתרים בכל נושא ובכל תחום מקצועי שתוכלו לדמיין. היום, זה ממש לא מספיק שפשוט "יש לכם אתר בוורדפרס" – אתם חייבים לבצע קידום אתר וורדפרס נכון ואופטימיזציה (מיטוב) לאתר שיעזרו לכם למקם את האתר שלכם במקום גבוה במנועי החיפוש, ובסופו של דבר, להביא אליו תנועה של גולשים ולקוחות פוטנציאליים.

בגלל שאני יודע כמה אתם אוהבים לעשות דברים בעצמכם, החלטתי הפעם להכין לכם מדריך שיעזור לכם לקדם את אתר הוורדפרס שלכם מבחינת חווית הגולשים שמגיעים לאתר וגם, כמובן, מבחינת המיקום שלכם בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש.

 

לפני הכל – וודאו שאתם קיימים במנועי החיפוש

 בוורדפרס ישנה אפשרות למנוע ממנועי החיפוש להציג את האתר שלכם בתוצאות של חיפושים.
הפונקציה הזו קיימת בשביל שתוכלו למנוע כניסות לאתר שלכם בזמן שלבי הבנייה שלו כדי שתוכלו לעבוד עליו בלי שיראו אותו.

לפני שאתם מתחילים (תוכלו לקרוא עוד – מבוא לקידום) להשקיע זמן וכסף בתהליך של קידום אתר וורדפרס, אתם צריכים לוודא שההגדרות של האתר מאשרות למנועי החיפוש להראות אותו בחיפושים של גולשים. זה אולי נשמע מאוד בסיסי, אבל לא מעט בעלי אתרים פשוט לא שמים לב ולוחצים על האפשרות הזו ולא מבינים למה האתר שלהם לא מקבל תנועה ממנועי חיפוש.

לאחר שהתחברתם כמנהלי האתר, היכנסו לאזור הניהול של האתר שלכם ולחצו על אפשרות ה"הגדרות" ומשם ל"קריאה", גללו למטה עד שתגיעו לאפשרות "נראות במנועי חיפוש". וודאו כי האפשרות לא מסומנת, וזה יאפשר למנועי החיפוש למצוא אתכם.

נראות במנועי חיפוש בוורדפרס

 

הקפידו על כתובות URL ברורות ויפות

אחד הדברים הפשוטים ביותר שתוכלו לעשות זה לדאוג שכתובות ה-URL שלכם (שורת החיפוש שבחלק העליון של הדפדפן) יהיו כתובות בצורה כזו שיהיה ברור מה נושא הדף, גם לאלגוריתם של גוגל וגם לגולשים שלכם. כתובות ה-URL חשובות גם בשביל מי שמגיע לדף וגם בשביל שהקישורים לדף שלכם יהיו נוחים לקריאה ולהבנה.

השאירו פרטים וקבלו הצעה לקידום האתר שלכם

שימו לב שהבעיה הזו של כתובות URL לא "יפות" קיימת בעיקר באתרים ותיקים יחסית. החל מגרסת 4.2 של וורדפרס, ברירת המחדל של מבנה הקישורים היא "מזהה פוסט" ואין צורך לשנות את זה בעצמכם.

לשם ההדגמה, ניקח עמוד מהאתר שלי. העלתי לאחרונה לאתר שלי מדריך לקידום אתר סחר שעוזר לבעלי אתרי מסחר וחנויות אינטרנטיות לקדם את האתר שלהם בצורה משמעותית גם בלי להיות מומחים גדולים ב – SEO. כתובת URL לא טובה לעמוד כזה תהיה כתובת כמו: https://nirazo.co.il/archive/123/

הכתובת הזו לא עוזרת למנועי החיפוש, לגולשים שרואים בפייסבוק את הלינק למדריך שלכם ולגולשים שמגיעים לדף הזה להבין מה כתוב בו בצורה נגישה ומיידית.
כתובת טובה לעמוד כזה, שהיא באמת הכתובת של העמוד הזה, היא: https://nirazo.co.il/seo-online-store

כתובת URL כזו מאפשרת לכל מי שרואה את הלינק ולמי שמגיע לדף של המדריך, בין אם מדובר באלגוריתימים של מנועי החיפוש ובין אם זה גולשים באתר שלי, להבין מיד במה העמוד עוסק.
באמצעות כתובת URL נכונה, אתם תפגעו בשתי ציפורים במכה אחת – האלגוריתם של גוגל ידרג את הדף שלכם גבוה יותר במנועי החיפוש והגולשים שרואים את הכתובת לא יתבלבלו.

איך משנים את כתובת ה-URL של הדפים שלכם בוורדפרס? היכנסו לתפריט ההגדרות ובחרו באפשרות של "מבנה קישורים", ומשם בחרו באפשרות שנקראת "מזהה הפוסט" ושמרו את השינויים שביצעתם. אפשרות זו תכניס תמיד באופן אוטומטי את שם הפוסט או הדף לכתובת ה-URL של העמוד.

מבנה קישורים בוורדפרס

 

אזהרה חשובה עבור אתרים וותיקים: 

שינוי מבנה הקישורים של האתר ימחק את שיתופי הקישורים לאתר שלכם ששותפו במדיות החברתיות בעבר, מה שיכול לפגוע בדירוג ה – SEO שלכם מבחינת מנועי החיפוש. אם האתר שלכם כבר מבוסס יחסית והוא קיבל תנועה משמעותית מהמדיה החברתית, אולי עדיף לוותר על השלב הזה. אם האתר שלכם לא קיבל יותר מדי שיתופים במדיות חברתיות או שמדובר באתר חדש שנבנה על פלטפורמת וורדפרס ישנה, זה בהחלט צעד שראוי וכדאי לשקול בשביל לבצע קידום אתר וורדפרס איכותי ויעיל יותר.

 

בנו סמכות לאתר שלכם בעזרת קישורים פנימיים

בשביל לבצע קידום אתר וורדפרס, אתם צריכים להבין קצת איך מנגנון הדירוג של מנועי החיפוש עובד.

מנועי החיפוש מדרגים כל דף באתר שלכם על פי ציון מסויים שנקרא "סמכות דף". את הדרך שבה האלגוריתם עובד כנראה שלא נדע לעולם, חברות כמו גוגל דואגות שהמתכון לדירוג גבוה ישאר בסוד וזה בשביל שלא נדע לעשות מניפולציות שיעזרו לנו "לרמות" את המערכת. מה שקהילת מקדמי ה – SEO כן יודעת זה שקישורים לדפים בתוך אתר משפרים את הסמכות של אותם הדפים ושקישורים הם אחד הכלים הטובים והחשובים ביותר כשעושים קידום אתר וורדפרס.

בנוסף לזה שקישורים יעזרו לכם להעלות את דירוג הדפים באתר שלכם, זה גם יעזור לכם להעלות את הזמן שבו הגולשים מבלים באתר שלכם. בהנחה שהגולשים מעוניינים בנושא בו הדף שלכם עוסק, הם ירצו ללחוץ על קישורים לדפים אחרים באתר שלכם שקשורים לאותו נושא או מרחיבים על דברים שהזכרתם באותו הדף.

הקפידו לקשר באופן שיטתי וקבוע בין דפים באתר שלכם: אם יש לכם בלוג, קשרו בפוסט הבא שלכם פוסט אחר שכבר קיים בבלוג שלכם וקשור לאחד הנושאים שבהם הפוסט הנוכחי שלכם עוסק. אם יש לכם אתר סחר, אתם יכולים לקשר בעמוד המוצר שלכם מוצרים מתחרים שאתם מוכרים באתר שלכם או מוצרים משלימים לאותו המוצר.

חשוב שתקשרו בין דפים בצורה טבעית ומתונה ורק במקרים שיש לזה ערך אמיתי. אל תשתילו קישורים רק בשביל הדירוג גם כשאין הקשר אמיתי לדף שאליו אתם מקשרים.

ניתן לכם דוגמה אמיתית ומוחשית כדי שתוכלו להבין איך לעשות את זה נכון – יש לכם אתר שבו אתם עושים ביקורות לטלפונים. אתם עושים ביקורת לאייפון X החדש ואתם משווים אותו לסמסונג גלקסי S10, עליו כבר כתבתם ביקורת. ציינו שערכתם ביקורת ל – S10 והשתילו קישור בביקורת החדשה לביקורת הקיימת.

 

תארו את התמונות שלכם

אחד הטריקים הפשוטים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לבצע קידום אתר וורדפרס יעיל ואיכותי הוא להקפיד לכתוב כותרות ותיאורים לתמונות שלכם. חשוב להכניס כותרות ותיאורים לתמונות באתר שלכם מכמה סיבות:

  1. מנועי החיפוש יבינו בקלות מה תוכן התמונות שלכם.
  2. גולשים עם ראייה פגומה יוכלו להבין מה תוכן התמונה בעצמם.
  3. תמונות הן המדיה הכבדה ביותר באתר שלכם ובגלל זה היא גם עולה הכי לאט, הכיתוב יעזור לגולש להבין מה התמונה הולכת להציג גם היא עוד לא עלתה. במקרים רבים זה יעשה את ההבדל בין גולש שגולל מטה בחוסר סבלנות לבין גולש שמחכה בקוצר רוח לתמונה, מקבל ערך נוסף מהאתר שלכם ונשאר בדף שלכם יותר זמן.

 

איך עושים את זה? נכנסים לאפשרות ה – "מדיה", בוחרים תמונה ואז מוסיפים מלל מתאים בכותרת ובתיאור:

תמונה בוורדפרס ומטא תג

 

סיבות נוספות שוורדפרס הופכת להיות המערכת אולי הנוחה ביותר לקידום אתרים:

  1. תוסף אלמנטור – מדובר בתוסף וורדפרס נוח (מאוד) לבניית אתרים ו/או שיפוץ והוספת אלמנטים חשובים להגדלת יחסי ההמרה, כמו טפסים, פופאפים, עיצוב עמוד פוסטים ועוד.
  2. תוספים רבים בלחיצת כפתור ובינהם תוסף yoast – מאפשר לכם אפשרויות רבות בינהם: לייצר מפת אתר, תגי Meta Descriptions (המכונים גם snippets) שיעזור לכם לתאר את העמוד בצורה טובה לגוגל ולקוראים ולהגדיל את ה CTR של האתר שלכם.
  3. קהילה ענפה שיכולה לסייע לכם במדריכים ובפתרון בעיות.

 

לקריאה נוספת: מדריך מלא לקידום אתרים בגוגל

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
ניר אזולאי - קידום אתרים בגוגל

ניר אזולאי - קידום אתרים בגוגל

ניר אזולאי בוגר BA במערכות מידע וכלכלה, יזם דיגיטלי, מומחה קידום אורגני עם למעלה מ-7 שנות ניסיון בגוגל, כולל פיתוח אתרי וורדפרס ובניית תהליכי שיווק דיגיטליים שמביאים תוצאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מדריכי קידום נוספים

איך עובד תהליך הקידום

נתחיל מהסוף אני יודע שרבים מכם רוצים לדעת איך עובד תהליך הקידום האורגני, בין אם במטרה להבין מה

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

אני שולח רק עדכונים שווים